Wyłączenia prądu

Wyłączenia prądu oczywiście nie są lubiane przez odbiorców. Przyczyną wyłączeń nie są tylko awarie, ale i także np. modernizacja czy budowa nowych sieci.

Jakie są powody wyłączeń prądu? 

Jedną z przyczyn braku prądu są planowane wyłączenia, które z kolei są spowodowane modernizacją sieci czy budową nowej sieci energetycznej. O tego rodzaju wyłączeniach dystrybutorzy energii elektrycznej powinni informować z odpowiednim wyprzedzeniem odbiorców. Komunikaty o planowanych wyłączeniach są umieszczane na stronie internetowej danego dystrybutora oraz na np. słupach ogłoszeniowych i w lokalnej prasie.  Oczywiście wyłączenia mogą być także wynikiem awarii prądu, np. zerwaną linią energetyczną.

Brak prądu – co robić?

W pierwszej kolejności sprawdzamy bezpieczniki. Jeśli to nie jest przyczyna braku prądu to sprawdzamy czy sąsiedzi mają zasilanie. Jeśli w najbliższej okolicy nie ma prądu, a wyłączenie nie było zaplanowane przez dystrybutora to wykonujemy telefon do Pogotowia Energetycznego. Awarie spowodowane np. wichurą trudno przewidzieć, jasne jest zatem że dystrybutor o awariach nie informuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *