Wyłączenia prądu Tauron

Nie masz prądu? Niekoniecznie musi być to awaria prądu. Dystrybutorzy energii elektrycznej niejednokrotnie planują wyłączenia prądu. Warto od czasu do czasu zajrzeć na stronę dystrybutora czy czytać komunikaty umieszczone w gablotach, na klatkach schodowych czy słupach.

Po co planowe wyłączenia prądu?

Dystrybutorzy energii elektrycznej planują wyłączenia prądu związku z koniecznością modernizacji sieci energetycznej. Często jest to konserwacja stacji transformatorowej. Planowane wyłączenia są związane także z przyłączeniem nowej sieci energetycznej.

Informacja o planowych wyłączeniach

Najbardziej standardowym sposobem na informowanie konsumentów energii o planowanych wyłączeniach prądu jest ogłoszenie, które widnieje najczęściej na słupach energetycznych, tablicach czy gablotach informacyjnych. Dystrybutor energii elektrycznej często umieszcza takie komunikaty także w lokalnej prasie.  Informacje o planowanych wyłączeniach są także na bieżąco umieszczane na stronie internetowej Tauron Dystrybucja. Na stronie dystrybutora jest specjalna wyszukiwarka wyłączeń prądu, zarówno tych planowanych, jak i awaryjnych. Tego rodzaju ogłoszenia powinny być umieszczane z pięciodniowym wyprzedzeniem. Warto zapisać się do newslettera Tauronu, wówczas na naszą skrzynkę e-mailową będzie przychodzić powiadomienie o planowanych w najbliższym czasie wyłączeniach prądu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *