Różnica pomiędzy pogotowiem energetycznym a elektrycznym

Okazuje się te dwie instytucje sporo się od siebie różnią. Prześledźmy jakie są różnice pomiędzy pogotowiem energetycznym a pogotowiem elektrycznym.

Co to jest pogotowie energetyczne?

Pogotowie energetyczne zajmuje się sprawdzaniem infrastruktury energetycznej oraz przeprowadzaniem ewentualnych jej napraw. Pogotowie energetyczne pod swoją kontrolą ma więc słupy energetyczne oraz stacje transformatorowe. Tego rodzaju pogotowie jest czynne przez całą dobę we wszystkie dni roku. Na pogotowie energetyczne pod numer 991 można zadzwonić w przypadku m.in. uszkodzenia wejść czy zamknięć do obiektów energetycznych, uszkodzenia linii energetycznych, braku prądu, zerwania plomby na liczniku czy złego działania licznika.

Co to jest pogotowie elektryczne?

Pogotowie elektryczne również kontroluje i naprawia infrastrukturę energetyczną. Można się więc zastanawiać dlaczego piszemy o zasadniczych różnicach pomiędzy pogotowiem energetycznym a elektrycznym. Obszar działania pogotowia elektrycznego nie jest tak duży jak duży jak w przypadku pogotowania energetycznego. Pogotowie elektryczne zajmuje się naprawą infrastruktury w budynkach mieszkalnych oraz pracowniczych. Pogotowie elektryczne to po prostu rodzaj działalności gospodarczej. Właściciel takiej firmy musi jednak posiadać odpowiednie kwalifikacje lub po prostu zatrudniać osobę, które je posiadają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *