Enea awaria

Awarie prądu się zdarzają i będą się zdarzać w przyszłości. Za ciągłość dostaw odpowiada dystrybutor i jemu należy zgłaszać wszelkie awarie sieci.

Sprawdź bezpieczniki

Zanim zgłosisz dystrybutorowi awarię prądu sprawdź czy przyczyną braku prądu nie są po prostu bezpieczniki. One zadziałają w przypadku zwarcia czy przeciążenia instalacji. Następnie należy sprawdzić, czy dystrybutor z uwagi na prowadzenie prac modernizacyjnych nie zaplanował w naszym rejonie przerw w dostarczaniu energii elektrycznej. Warto sprawdzić czy zasilanie mają sąsiedzi.

Problem z siecią energetyczną

Najczęstszą przyczyną awarii jest uszkodzona sieć zasilająca. W Enea awarie można zgłaszać telefoniczne dzwoniąc na ogólnopolski numer pogotowia energetycznego, czyli 991. Infolinia jest bezpłatna i czynna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Planowe wyłączenia energii elektrycznej

Brak zasilania może być ściśle związany z prowadzonymi przez operatora systemu dystrybucyjnego pracami modernizacyjnymi. Informacje o planowych wyłączeniach OSD podaje na swojej stronie internetowej oraz wywiesza ogłoszeniach na słupach czy tablicach. Nierzadko informacje takie pojawiają się w lokalnym radiu, prasie czy telewizji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *